Моторист отнесе две глоби по 250 лв. за едно и

...
Моторист отнесе две глоби по 250 лв. за едно и
Коментари Харесай

За по-малко от 24 часа в Пловдив: Глобиха моторист два пъти ...

Моторист отнесе две санкции по 250 лева за едно и също нарушаване в границите на по-малко от 24 часа. Първият път бил спрян за инспекция във вечерните часове. Било открито, че е без сключена наложителна застраховка „ Гражданска отговорност “ и му съставили акт. На идващия ден, в ранния следобяд, мотористът още веднъж бил спрян от чиновници на реда - последвала глоба за същото нарушаване. 

Първата санкция той не обжалвал в планувания от закона период, поради което наказателното разпореждане влезнало в действие. Втората глоба, обаче, мотористът оспорил пред съда. Магистратите я отменили. 

" От събраните по делото доказателства съдът установи съществено разминаване по отношение на времето на реализиране на нарушението, респективно във връзка с часа на сформиране на акта за установяване на административното нарушаване и часа, посочен в издадената заповед за използване на насилствена административна мярка, както и в акта и наказателното разпореждане. В акта като час на определяне на нарушаването е посочен около 15:53 часа, до момента в който в заповедта за прилагане принудителна административна мярка е отразен друг час – към 15:08 часа на същата дата. Посоченото несъгласие попречва точното
установяване на времето на действието и затруднява установяването на обективната реалност, което е от значително значение за
законосъобразността на акта ", стимулира се съдът. 

Решението на магистратите предстои на обжалване пред Административния съд в града под тепетата. 
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР