Московският Спартак се поздрави с успех над ЦСКА в дербито

...

Спартак излъга ЦСКА в дербито на Москва

Московският Спартак се поздрави с триумф над ЦСКА в дербито на съветската столица от програмата на шестия кръг на Премиер лигата. Спартак завоюва с 2:1 пред 40 000 на “Открытие Арена”, като и двата гола за триумфа отбеля французина Самуел Жиго. Той откри след час игра след асистенция на Андре Шюрле. В 68-ата минута “армейците” изравниха с попадение на Марио Фернандес, само че 11 минути преди края Жиго донесе триумфа на Спартак, който се изкачи на четвъртата позиция с 13 точки. ЦСКА остана шести с 10.
През първото полувреме гостите стартираха по-активно, само че последователно Спартак изравни играта. След почивката домакините дефинитивно овладяха самодейността и започнаха да работят по-бързо и самоуверено. Бакаев пропусна първоначално, само че след една контраофанзива в 59-ата минута Шюрле даде съвършен пас към Жиго, който откри. След гола Спартак се разигра и сътвори още две отлични благоприятни условия, само че вратарят Игор Акинфеев беше на мястото си след удари на Жиго и Бакаев. ЦСКА сподели темперамент и последователно укроти натиска на домакините, с цел да стигне до равнене 20 минути преди края посредством Марио Фернандес. На трибуните бяха пуснати димки, което наложи прекъсването на играта, което докара до нарушение на ритъма. От това се възползва Спартак и Жиго, който се разписа след ъглов удар. До края Спартак удържа резултата и зарадва почитателите си с победа.
Премиер Лига 6 кръг, понеделник 19 август  Спартак Москва 2:1краен резулат  ЦСКА Москва