Сигнал до Искра.бг: Проблеми с пейките в Морската градина в Бургас. Бездейства ли Общината?
Морската градина на, обичано място за отдих и разходки на бургазлии и посетители на града, още веднъж е във фокуса на публичното внимание. Този път повода е обезпокоителен сигнал, получен в редакцията на Искра.бг , който показва остро неодобрение от бездействието на Община Бургас във връзка с поддръжката и реда в емблематичния парк.
Сигналът идва от бургазлията Галин Методиев, който сигнализира за редовно пренасяне на пейките в Морската градина. Според него пейките по алеята пред Летния спектакъл непрекъснато сменят местоположението си, като някои от тях са открити в градинката към метеостанцията на Национален институт по метеорология и хидрология. Същата обстановка следи и по алеята, водеща от Летния спектакъл към Морското казино, където пейките са преместени към мястото, от което делтапланеристите скачат.
„ Ако всички пейки бяха закрепени с болтове към настилката, това нямаше да се случи! “, написа Методиев, наблягайки очевидната липса на съответни ограничения за попречване на сходни обстановки. Основният въпрос, който слага бургазлията, е къде са чиновниците на Община Бургас, виновни за поддържането на реда в Морската градина. Методиев акцентира, че тази процедура на пренасяне на пейки от младежи се следи от години, само че локалната власт не подхваща никакви ограничения за справяне с казуса .
„ От няколко години пейките се местят вечер от младежи, основават хаос, а Община Бургас не подхваща никакви ограничения! Срам и срам за Бургас! “, приключва своята позиция Методиев.
Бездействието във връзка с поддръжката на инфраструктурата в Морската градина освен основава неудобства за жителите, само че и слага под въпрос успеваемостта на общинските служби. Сигналът на Галин Методиев повдига значими въпроси към Община Бургас:
– Каква е повода за преместването на пейките?
– Дали става въпрос за вандализъм или за други фактори?
– Какви ограничения подхваща Община Бургас за справяне с казуса?
– Има ли засилен надзор, защита или други превантивни дейности?
– Какво е отношението на Общината към сигналите на жителите?
– Отчитат ли се те и подхващат ли се съответни дейности в отговор на тях?
От Искра.бг ще продължим да следи проблема и какви дейности ще предприеме Община Бургас.
Очакваме и вашите сигнали на [email protected]
За още вести вижте
Присъединете се към нашия
Explore the World–Burgas 2025! Безплатни кемпер зони и морски завършения през април




