Монца записа историческа първа победа над Милан в Серия А,

...

Монца сломи 10 от Милан

Монца записа историческа първа победа над Милан в Серия " А ", откакто завоюва с 4:2 като хазаин в локалното дерби посред им от 25-ия кръг на италианския хайлайф.

„ Бианкоросите “ се отдръпнаха на почивката с задатък от два гола с помощта на капитана си Матео Песина (45` -дузпа) и Дани Мота (45+6`). В началото на втората част противникът им остана с човек по-малко след пряк червен картон на Лука Йович. Въпреки това влезлите от пейката Оливие Жиру (64`) и Кристиан Пулишич (88`) възвърнаха равенството.

Резервите на брианцолите Уорън Бондо (90`) и Лоренцо Коломбо (90+5`) обаче им дадоха отговор уместно и на собствен ред означиха попадения, които осигуриха триумфа на техния отбор. От друга страна, „ росонерите “ завършиха серията си от девет турнирни мача без загуба.
Източник: lupa.bg