Монца спечели като гост с 3:2 срещу Дженоа в мач

...

Монца победи Дженоа и се изкачи на 10-та позиция в Серия А

Монца завоюва като посетител с 3:2 против Дженоа в мач от 28-ия кръг на Серия А. Със извоюваните три точки футболистите на Рафаеле Паладино се изкачиха на десета позиция с актив от 39 точки, а Дженоа остава 12-ти с 33 пункта.

Още в 8-ата минута Матео Песина откри резултата в интерес на Монца, откакто се разписа на празна врата. Десет минути по-късно Дани Мота удвои с акробатично осъществяване.

След подновяването на играта Дженоа реагира и съумя да изравни резултата. „ Грифоните “ получиха дузпа в 52-ата минута, която Алберт Гудмунсон извърши, само че вратаря Де Григорио избави, а исландецът прати топката в мрежата при добавката. В 68-ата минута резервата Витиня изравни с удар от границата на наказателното поле.

Десет минути преди края Даниел Малдини донесе успеха на Монца с удар от близко.