Монтана завърши с победа серията си от контролни срещи от

...

Монтана удари Кариана преди старта на Втора лига

Монтана приключи с победа серията си от контролни срещи от зимната предсезонна подготовка. Воденият от треньора Ферарио Спасов отбор се наложи с 3:1 над Кариана (Ерден). Двата тима си размениха по едно полувреме, като до почивката по-активни бяха гостите. В 18-та мин. Борислав Стойчев сгреши, топката попадна у Димитър Георгиев, само че Иван Михов се хвърли в краката му и заплахата бе ликвидирана. Само две минути по-късно обаче Николай Николов откри вляво Лионел Матадос, който центрира в наказателното поле, където Цветомир Тодоров бе оставен непокрит и стреля под гредата за 0:1. Малко по-късно отдалечен удар на Цветко Иванов мина над вратата. Домакините пък дадоха отговор със мощен шут на Мирослав Антонов, само че топката се отби от бранител на карианци и излезе в корнер.

След почивката Монтана взе самодейността и в 56-та мин. след бърза контраофанзива Атанас Илиев излезе самичък против вратаря и изравни. Монтанци поведоха в 78-та мин., когато Владимир Айтов засече с глава центриране от фаул на Николай Цветков и изпрати топката в мрежата. Шест минути по-късно Цветко Иванов фаулира в пеналта Атанас Илиев и Тони Тасев вкара отсъдената дузпа.

Монтана - Кариана (Ерден) 3:1
0:1 Цветомир Тодоров (20)
1:1 Атанас Илиев (56)
2:1 Владимир Айтов (78)
3:1 Тони Тасев (84-дузпа)

Монтана: Ивайло Василев (46-Мартин Орлинов), Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Галин Ташев (46-Румен Трифонов), Борислав Цонев (46- Никола Гавов), Владимир Айтов, Борислав Дамянов (46-Сергей Георгиев), Димитър Илиев (46-Йордан Йорданов), Мирослав Антонов (46-Атанас Илиев), Николай Цветков, Тони Тасев.
Треньор: Ферарио Спасов.
Кариана: Павел Станев (82-Патър Начев), Ангел Цолов (46-Християн Илиев), Николай Дичев (74-Георги Илиев), Цветко Иванов, Стоян Предев, Николай Николов (46-Янислав Иванов), Ивелин Илиев, Владимир Мичев-кап., Димитър Георгиев (46-Ангел Бастунов), Цветомир Тодоров (67-Евгени Игнатов), Лионел Матадос.