"Монтана" завърши наравно 2:2 като гост на "Спортист" (Своге) в

...

Монтана си тръгна само с точка от Своге, Буров и Йорданов вкарват за 2:2

"Монтана " приключи наедно 2:2 като посетител на "Спортист " (Своге) в среща от III кръг на шампионата на Втора лига.
Двата тима изиграха един открит и на положително равнище дуел с положения за гол и пред двете порти.
Домакините поведоха в 17-та мин. посредством Ариф Ферадов, който с шут от дясно не остави никакъв късмет на вратаря. Монтанци обаче бързо възвърнаха перитета. Шест минути откакто изоставаха в резултата Иван Михов откри с далечно подаване Димитър Буров, той напредна от ляво, стигна до наказателното поле, прибра си топката и с удар диагонално я изпрати в мрежата. В 37-та мин. обратът към този момент бе факт. След безредие в пеналта на „ шоколадите “ Йордан Йорданов се ориентира най-добре и от близо не сгреши за 1:2.
След почивката темпото на игра поспадна. Монтанци сътвориха няколко положителни обстановки да усилят преднината си, само че им липсваше самочувствие пред гола. Двайсетина минути преди края на мача домакините съумяха да изравнят, след групова неточност пред вратата на своя противник. Футболистите на "Монтана " на няколко пъти не съумяха да изчистят топката, тя стига до Борислав Стойчев и капитанът на "Спортист " я изпрати зад тила на Петър Л. Петров. Мало след гола удар на влезлия като запаса Георги Николов, който е наследник на някогашния футболист на "Монтана " Николай Николов-Колчо, срещна гредата.

"Спортист " (Своге) – "Монтана " 2:2

"Спортист ": 1.Ивайло Василев, 16.Богдан Костов, 3.Борислав Стойчев-кап., 5.Сами Пилер (46-4.Иво Харизанов), 17.Галин Ташев, 21.Александър Бастунов, 6.Стефан Стефанов, 13.Кирил Янакиев (63-19.Богомил Богомилов), 14.Георги Атанасов (63-15.Георги Николов), 18, Йоан Маринов (90-22.Георги Василев), 7.Ариф Ферадов. Треньор: Борислав Кьосев.

"Монтана ": 12.Петър Л. Петров, 4.Мартин Сандов, 3.Иван Михов-кап., 14.Димитър Буров, 24.Михаил Минков, 16.Иван-Йоанис Атанатос (75-5.Даниел Стоянов), 13.Йордан Йорданов, 8.Емануил Личев (88-15.Димитър Пройчев), 21.Румен Георгиев (46-17.Идрисс Фудил), 7.Тони Иванов (69-99.Сергей Георгиев), 9.Мехди Уамри (75-19.Владислав Цеков). Треньор: Антони Здравков.

Голмайстори: 1:0 Ариф Ферадов (16), 1:1 Димитър Буров (23), 1:2 Йордан Йорданов (37), 2:2 Борислав Стойчев (68).

Главен арбитър: Иван Иванов.
Асистенти: Васил Шавов, Ивелин Рашев.

Жълти картони: Ариф Ферадов, Александър Бастунов (Спортист); Михаил Минков, Емануил Личев (Монтана).

Градски стадион: 250 фенове.
Източник: bulnews.bg