Монтана записа втора поредна домакинска победа, след като се наложи

...

Монтана излъга Беласица

Монтана записа втора поредна домакинска победа, откакто се наложи мъчно с 2:1 над Беласица (Петрич). И трите гола паднаха през втората част, когато на стадион „ Огоста “ позахладня. За монтанци се отшушиха нападателите Мехди Уамри и Владислав Цеков-Каската, откакто и петте гола от началото на сезона бяха вкарани от отбранителни футболисти - халфа Йордан Йорданов (4) и бранителя Димитър Буров.

Гостите изненадващо бяха по-активни до почивката и сътвориха по-чистите обстановки за гол. Първата обаче бе пред тяхната врата. В 15-та мин. след центриране от ляво на Димитър Буров Мехди Уамри овладя топката на гърди, само че с тил към вратата, след което опита нещо като задна ножица.

След полочин час игра мощен шут на Айвън Ангелов срещна напречната греда, топката тупна към голлинията и вратарят Петров я улови, съобщи Pirinsport.com.

Малко по-късно стражът на монтанци се наложи да излиза отвън наказателното си поле, с цел да стопира контраофанзива на излизащия самичък против него Мариян Вангелов. Домакините дадоха отговор с удар с глава на Димитър Пройчев, който не затрудни Кирил Георгиев. В добавеното време Валентин Костов стреля с глава, само че в навън.

Старши треньорът на Монтана Антони Здравков направи две смени на полувремето, като в игра влязоха Айтов и Цеков-Каската. В 50-та мин. пък Даниел Стоянов размени наложително капитана на монтанци Иван Михов, който се контузи. Домакините заиграха по-агресивно и това даде резултат. В 54-та мин. Тони Иванов пусна извеждащ пас към Мехди Уамри, който се пребори със бранител на Беласица и шутира неспасяемо в долнния ляв ъгъл. 2:0 направи Влади Цеков в 66-та мин.

Тогава Идрисс Фудил нанесе мощен удар с поразяващата си левачка, вратарят мазета, само че топката попадна у 22-годишният нападател, който от дребен ъгъл я изпрати под гредата. Малко по-късно се наложи Петров да се намесва с атрактивен плонж. Вратарят обаче нямаше какво да направи три минути преди края на постоянното време, когато след центриране от ляво резервата Димитър Иванов бе оставен непокрит и благодарение на лявата греда вкара почетния гол за новака в групата.

Източник: struma.com