"Монтана" спечели със 76:45 гостуването си на "Славия" от IV-я

...

Баскетболистките на Монтана с рутинна победа в зала „Триадица“

"Монтана " завоюва със 76:45 гостуването си на "Славия " от IV-я кръг на шампионата на „ А “ група, първа тройка.
Формацията на Мануел Марков-Мъни превъзхождаше тотално своя противник и записаха триумф във всяка една от четирите част. На полувремето гостите водеха с 22 точки 46-22, а най-голямата разлика доближи 33 точки.
Американката Марая Кинг бе най-резултатна за победителките с 19 точки, като към тях добави и 10 битки. С дабъл-дабъл се отличи и Габриела Николова 12 т. и 10 битки. По 13 т. за триумфа на гостите означиха Христина Иванова и Виктория Стойчева. Лидерът на "Славия " Виктория Джикова приключи с 15 т., 11 т. добави Валентина Горанова.
През идната седмица на тима на "Монтана " следва поредна среща от шампионата на Адриатическата лига. На 3 февруари, четвъртък, монтантанчанки са домакини на сръбския "Войводина " (Нови Сад). Мачът е от 18:00 часа. На 12-ти пък чакаме в зала „ Младост “ "Берое " (Стара Загора) в дербито на „ А “ група.

"Славия " – "Монтана " 45:76 (12-25, 12-21, 11-14, 10-16)

"Славия ": Виктория Джикова 15, Виолета Григорова 7, Дарина Кочева 2, Мина Василева 6, Патриция Балова (Валентина Горанова 11, Биляна Павлова 4, Елена Драгоева). Треньор: Георги Божков.

"Монтана ": Санта Окоцките-Балткоиене 10, Димана Макариева-кап. 4, Марая Кинг 19, Христина Иванова 13, Габриела Николова 12 (Виктория Стойчева 13, Евгения Нацкина 3, Борислава Денчева 2, Александра Петрова, Йоана Иванова, Кристиана Борисова, Симона Стоянова). Треньор: Мануел Марков.

Съдии: Младен Субашиев, Димитър Георгиев, Константин Русев.

Зала: „ Триадица “-30 фенове.
Източник: bulnews.bg