"Монтана" спечели с 3:1 контролната си среща с "Кариана" (Ерден).

...

Монтана с обрат в контролата срещу Кариана /снимки/

"Монтана " завоюва с 3:1 контролната си среща с "Кариана " (Ерден). Проверката се игра пред 200 фенове на стадион „ Огоста” и бе последна за двата тима преди подновяването на шампионата във Втора лига. В първия си мач от пролетния дял на шампионата монтанци одобряват "Черноморец " (Балчик), а "Кариана " гостува на различен дилетант в лигата ЦСКА 1948.
В днешната контрола двата тима си размениха по едно полувреме, като преди почивката гостите по-често владееха топката и сътвориха повече рискове пред вратата на Николай Василев. При една от тях в 20-та мин. Николай Николов хвърли отдалечен пас към Лионел Матадос, който проби по левия фланг и откри непокрит в наказателното поле Цветомир Тодоров и той стреля под гредата за 0:1. Малко по-късно отдалечен удар на Цветко Иванов мина над вратата. След мощен шут на Мирослав Антонов в 34-та мин. пък топката се отби от бранител на карианци и излезе в корнер. 10 минути по-късно Чилика комбинира с Тони Тасев, само че той би около дясната греда.
През второто полувреме "Монтана " наложи превес и в 56-та мин. след светкавична контраофанзива Атанас Илиев бе изведен самичък против вратаря и възвърне равенството. Последваха две положителни намеси на вратарите. Най-напред в 67-та мин. стражът на "Кариана " Павел Станев избави мощен шут на Николай Цветков-Демона. След това пък Марин Орлинов мазета в корнер снаряда на Янислав Иванов. Домакините направиха цялостен поврат в 78-та мин. посредством Владимир Айтов. Тогава Демона центрира от фаул от ляво и Айтов, който преди почивката партнираше на Димитър Илиев в халфовата линия, а по-късно заигра като централен бранител, засече с глава в мрежата. В 84-та мин. Атанас Илиев нахлу в наказателното поле и бе повален от Цветко Иванов, а Тони Тасев вкара отсъдената дузпа и оформи крайния резултат.

"Монтана " - "Кариана " (Ерден) 3:1

"Монтана ": Ивайло Василев (46-Марин Орлинов), Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Галин Ташев (46-Румен Трифонов), Борислав Цонев (46- Никола Гавов), Владимир Айтов, Борислав Дамянов (46-Сергей Георгиев), Димитър Илиев (46-Йордан Йорданов), Мирослав Антонов (46-Атанас Илиев), Николай Цветков, Тони Тасев. Треньор: Ферарио Спасов.
"Кариана ": Павел Станев (82-Патър Начев), Ангел Цолов (46-Християн Илиев), Николай Дичев (74-Георги Илиев), Цветко Иванов, Стоян Предев, Николай Николов (46-Янислав Иванов), Ивелин Илиев, Владимир Мичев-кап., Димитър Георгиев (46-Ангел Бастунов), Цветомир Тодоров (67-Евгени Игнатов), Лионел Матадос. Треньор: Веселин Великов.
Голмайстори: 0:1 Цветомир Тодоров (20), 1:1 Атанас Илиев (56), 2:1 Владимир Айтов (78), 3:1 Тони Тасев (84-дузпа)

Главен арбитър: Николай Малджански.
Асистенти: Даниел Цолов, Николай Михайлов.

Стадион: „ Огоста”-200 фенове.
Източник: bulnews.bg