"Монтана" си тръгна с точка от „Стадиона на мира“ в

...

Монтана не се даде на Миньор в Перник

"Монтана " си потегли с точка от „ Стадиона на мира “ в Перник завършвайки наедно 1:1 с локалния "Миньор ".
С огромна доза шанс Ивайло Димитров-Косъма изведе домакините напред в резултата в средата на първото полувреме. В най-хубавия си мач с екипа на монтанци от началото на сезона Стефан Христов изравни след почивката. Проливният дъж излял се преди мача над района направи терена извънредно тежък за игра, а топката постоянно спираше в локвите и изненадваше неприятно футболистите и на двата тима.
Домакините упражниха лек напън при започване на мача, само че монтанци последователно изравниха играта и първи стигнаха до обстановка за гол. В 19-та мин. Стефан Христов нанесе мощен удар от границата на наказателното поле, само че веатарят Даниел Леонтиев плонжира и мазета в корнер. Девет минути по-късно Владислав Цеков-Каската засече центриране от дясно на Йордан Йорданов, само че още веднъж стражът на „ чуковете “ се намеси авторитетно. От нищото "Миньор " поведе в 32-та мин. Тогава след инцидентен рикошет в тялото на Идрисс Фудил топката попадна у Ивайло Димитров-Косъма, той се пребори със Стефан Цонков в пеналта и с удар около вратаря откри резултата. Две противоречиви засади във щета на гостите белязаха последните минути на първото полувреме.
"Монтана " стартира по-активно след почивката и в 48-та мин. отдалечен шут на Фудил мина около лявата греда. Малко по-късно още веднъж белгийският плеймейкър обстрелва вратата на домакините. След час игра старши треньорът на монтанци Светлан Кондев направи две смени, като Атанас Карачоров размени неубедителния Лиандро Мартис, а Росен Кръстев влезе на мястото на Цеков. Малко по-късно двама нови влязоха в игра и за "Миньор ". В 66-та двамата взаимодействаха, само че след рикошет в тялото на бранител топката излезе в корнер. При неговото осъществяване Стефан Христов се оправи поредно със Веселин Васев и Андреас Васев и изпрати топката в мрежата за 1:1, като това бе първи гол за него от началото на сезона. В ответната офанзива Ферди Мюмюнов избави удара на останали самичък против него Ивайло Димитров. В 73-та мин. домакините желаеха дузпа за игра с ръка на Александър Башлиев, само че основният арбитър Драгомир Драганов реши, че няма предумисъл. При мелето пострада бранителят на монтанци Димитър Буров, който бе сменен наложително от Даниел Стоянов. В 78-та мин. пък Цонков избави сигурен гол избивайки пред голлинията влизащата във вратата топка. Домакините натиснаха и в първата минута на добавеното време Четин Садула шутира рисково, само че вратарят Ферди Мюмюнов избави. В ответната контаатака Георги Купенов спря с нарушаване на границата на пеналта Атанас Карачоров, а Йорданов стреля от фаул над стената. Секунди по-късно съдията видя наршушение против вратаря Леонтиев на Карачоров, който стигна пръв до топката.

"Миньор " (Перник) – "Монтана " 1:1

"Миньор ": 12.Даниел Леонтиев, 20.Андреас Васев, 23.Павлин Чиликов, 24.Георги Купенов, 14.Четин Садула, 15.Емил Ценов (65-5.Веселин Васев), 30.Божидар Васев, 19.Християн Казаков, 13.Добромир Бонев (65-8.Кристиян Слишков), 17.Иван Вълчанов, 10.Ивайло Димитров. Треньор: Христо Янев.

"Монтана ": 1.Ферди Мюмюнов, 21.Александър Башлиев, 33.Стефан Цонков, 14.Димитър Буров (76-4.Даниел Стоянов), 2.Стоян Предев, 13.Йордан Йорданов-кап., 7.Лиандро Мартис (57-15.Атанас Карачоров), 22.Стефан Каменов, 20.Владислав Цеков (57-19.Росен Кръстев), 17.Идрисс Фудил (72-18.Николай Николов), 99.Стефан Христов. Треньор: Светлан Кондев.

Голмайстори: 1:0 Ивайло Димитров (32), 1:1 Стефан Христов (67).

Главен арбитър: Драгомир Драганов.
Асистенти: Димо Вълчев, Живко Петров.

Жълти картони: Божидар Васев, Георги Купенов (Миньор); Стефан Цонков, Даниел Стоянов (Монтана).

Стадион: „ Миньор”-500 фенове.
Източник: bulnews.bg