"Монтана" ще играе на четвъртфиналите в турнира Чалъндж къп, след

...

Монтана се красира на четвъртфиналите в турнира Чалъндж къп

"Монтана " ще играе на четвъртфиналите в шампионата Чалъндж къп, откакто отстрани отбора на "Фойникас " /Сирос/.
Тази вечер българският тим загуби гостуването си в Гърция с 2:3 (31:29, 22;25, 25:23, 22:25, 12:15), само че след триумф с 3:1 в първия мач продължава в идващия стадий на шампионата.
Срещата бе доста равностойна. Първият гейм бе извънредно оспорван. "Монтана " имаше няколко благоприятни условия да го завоюва, само че го направи след 30-а точка.
Във втория домакините имаха преимущество от 3 точки при второто техническо спиране. "Монтана " изравни за 21:21, само че Боян Йорданов и комапния още веднъж взеха задатък и завоюваха частта.
В третия гейм домакините дръпнаха с 4 точки при 21:17, само че българският отбор освен изравни за 22:22, а и завоюва по този начин скъпия втори гейм. Играчите на "Монтана " започнаха решително четвъртата част и водеха с 16:12, само че домакините обърнаха развиването на частта и още веднъж изравниха, след което взеха и тайбрека.
В идващия кръг "Монтана " ще срещне тима на "Малие Мили Пиянго " /Анкара/, който с две победи в профил "Строител " /Минск/.
Източник: bulnews.bg