Монтана се класира за полуфиналите в Националната волейболна лига за

...

Монтана обърна серията срещу Левски и се класира на полуфиналите в НВЛ

Монтана се класира за полуфиналите в Националната волейболна лига за мъже след победа над Левски в 3:0 в решителния трети мач от серията.

Домакините от Монтана имаха цялостно предимство в първия гейм, като поведоха с 10:4 и без проблем затвориха частта с 25:16.

Значително по-оспорваните бяха другите два гейма, в които Монтана съумя да се наложи два пъти с по 28:26 и да завърши в три гейма, а с това и серията с 2:1 победи.

Най-резултатен за спечелилите бе Жулиен Георгиев с 16 точки, от които три аса, Димитър Калчев добави 10 точки.

За Левски се отличи Боян Йорданов с 15 точки.

На полуфиналите Монтана ще срещне отбора на Нефтохимик, който в профил ЦСКА с 2:0 победи.

Утре е последният четвъртфинал сред Дея Спорт и Пирин Разлог. Резултатът в серията е еднакъв - 1:1.