Монтана победиха румънския шампион Аркада (Галац) с 3-2 (25-18, 16-25,

...

Монтана победи Аркада, но отпадна от Купата на ЦЕВ

Монтана победиха румънския първенец Аркада (Галац) с 3-2 (25-18, 16-25, 25-20, 21-25, 15-9) в мача-реванш от 1/16-финалите на Купата на ЦЕВ. Маът беше игран в зала " Младост " без аудитория. Въпреки това момчетата на Даниел Пеев отпаднаха от конкуренцията.

В първия дуел българите изгубиха с 0-3 гейма. Така на Аркада имаше потребност от спечелването на два гейма, което се случи след мног битка.

В първия Монтана доминараше домакините през по-голямата част от времето и завоюва с 25-20. Втората част беше за Аркада, Румънците изравниха геймовете след безапелационното 25-16.

Волейболистите от Северозапада бяха по-добрият тим и в третия гейм и още веднъж излязоха напред след 25-20.
 Снимка 506746
Източник:

В оказалия се съдбоносен четвърти гейм Аркада пое самодейността. Монтанчани изравниха и застанаха покрай противника, като даже поведоха за малко. Момчетата на Серджу Станчу обаче устояха на натиска и завоюваха с 25-21.

Петият сет се игра за протокола. В него играта бе равностойна до седмата точка. Монтана набра инерция и отвоти разлика непокътната до края за 15-9.

Аркада ще играе с нидерландския Амисофт Ликъргъс (Грьонинген) в 1/8-финалите, като първият мач е на 16 декември в съветската столица Москва.

Най-резултатен бе Максим Сапожков с 25 точки. 15 точки записа Радослав Попов. Топреализатор стана нидерландецът Нийлс Клапвийк с 28 точки.