"Монтана" победи с 89:84 "Пламен" /Пожега/ и по този начин

...

Монтана подчини хърватки за 8-та си победа в Адриатическата лига /снимки/

"Монтана " победи с 89:84 "Пламен " /Пожега/ и по този метод си върна за загубата в Хърватия, в края на октомври, която бе първа за тима ни за сезона.
Това бе и последната среща за петкратния първенец на България от постоянния сезон в група „ Б “ на Адриатическата лига. Равносметката е 8 победи и 2 загуби и несъмнено място за финалната четворка, за която се класираха още днешният им противник и "Цинкарна " /Целе/ (Словения). Четвъртият участник в борбата за трофея ще бъде или "Бадел " (Скопие) или "Партизан " (Белград).
В зала „ Младост “ двата тима направиха извънредно здрав и оспорван мач, в който интригата се резервира чак до самия му край. Домакините завоюваха втората и четвъртата част, гостите взеха първата и третата. Решителни за триумфа на мотнанчанки бяха последните 10 минути, които започнаха при резултат 66-66, само че те направиха мощна серия и за първи път разликата в дуела стана двуцифрена 85-73. Хърватките съумяха да стопят задатъка до 5 точки, само че нямаха сили за освен това от почетна загуба.
С 28 точки Христина Иванова бе най-резултатната баскетболистка за победителките, като 15 от тях националката вкара от далчечно разстояние. Страхотен мач за "Монтана " изигра и американският център Марая Кинг, която означи 21 т. и се отличи със 17 битки. С дабъл-дабъл за триумфа на домакиниите приключи капитанката на тима и Димана Макариева 12 т. и 11 битки. Латвийката Санта Окоцките-Балткоиене се регистрира с 16 т. и 9 асистенции, с 9 т. и 9 асистенции мощно от пейката се включи Виктория Стойчева. За "Пламен " Пожега над всички, както и в първата среща в Хърватия, бе Ла Мама Капинга Мавея - 28 т. и 19 битки.

"Монтана " – "Пламен " /Пожега/ (Хърватия) 89:84 (23-24, 25-21, 18-21, 23-18)

Монтана: Санта Окоцките-Балткоиен 16, Марая Кинг 21, Димана Макариева-кап. 12 Христина Иванова 28, Габриела Николова 3 (Виктория Стойчева 9, Александра Петрова, Борислава Денчева). Треньор: Мануел Марков.

"Пламен " /Пожега/: Бреа Графин 24, Йелена Ивезич 15, Лара Бейсик 2, Ла Мама Капинга Мавея 28, Мария Кеселевич 11 (Кристина Маричевич 4, Ема Мискулин, Мартина Бошкович). Треньор: Владо Енгълман.

Съдии: Богдан Мали, Неманя Ковачевич, Душан Марчетич.

Зала: „ Младост “-200 фенове.
Източник: bulnews.bg