Монтана победи с 3:2 втория отбор на Рапид (Виена) в

...

Монтана с втора победа на лагера в Алания

" Монтана " победи с 3:2 втория тим на " Рапид " (Виена) в третата си контролна среща на лагера в Алания. Старши треньорът Николай Митов бе дал отмора на вратаря Васил Симеонов и на още шестима полеви футболисти Богдан Костов, Костадин Илиев, Димитър Буров, Никола Борисов, Стивън Кирилов и Кевин Беманга. В отуствието на Буров монтанци бяха изведени с капитанската лента от Стефан Каменов.
Австрийският отбор поведе в резултата, само че Александър Аспарухов възвърне равенството след тъкмо изпълнена дузпа. В 45-та мин. обратът бе факт, а голът вкара Александър Тодоров. В средата на второто полувреме взлезлият като запаса Владислав Цеков-Каската направи 3:1. В края на мача " Рапид " върна един гол, едвам направи загубата си по-почетна.
Това бе втора победа за " Монтана " в турския курорт, след триумфа с 3:1 над третодивизионния съветски " Спартак " /Кострама/ (Емил Янчев-2, Франк Ландри). Между двата мача монтанци направиха зрелищно 3:3 (Кевин Беманга-2, Владислав Цеков) с водача във Втора дивизия на Грузия " Колхети " (Поти). В четвъртък е последна инспекция, против различен съветски отбор " Композит " (Павловский Посад) и на другия ден тимът се прибира назад вкъщи.

" Монтана ": Юлиян Весков, Петър Атанасов, Денис Динев, Симеон Чатов, Антъни Антонов, Антон Тунгаров, Кристиян Тасков, Стефан Каменов-кап., Ивайло Тодоров, Александър Тодоров, Александър Аспарухов (Франк Ландри, Емил Янчев, Владислав Цеков, Илия Русинов). Треньор: Николай Митов.
Източник: bulnews.bg