"Монтана" победи с 1:0 ЦСКА 1948 в първата среща от

...

Монтана победи с 1:0 ЦСКА 1948 на Огоста

"Монтана " победи с 1:0 ЦСКА 1948 в първата среща от програмата на 18-ия кръг на efbet лига.
Домакините започнаха дуела по-добре и след четвърт час Давид Кики стреля рисково, а след намесата на вратаря, топката се отби от гредата. Минути по-късно "Монтана " стигна до гол след дузпа за фаул на Георги Русев против Тони Тасев, който самичък осъществя наказателния удар за 1:0.В самия завършек на полувремето гол на ЦСКА 1948, дело на Симеон Петров, беше анулиран поради засада на Галин Иванов.
Втората част стартира без съществени рискове, а четвърт час след подновяването на играта "Монтана " остана с човек по-малко поради втори жълт картон на Сергей Георгиев в границите на по-малко от 10 минути. ЦСКА 1948 опита да натисне противника, само че стигна до два удара на Галин Иванов - първият в навън, а вторият в стената след фаул.
В последните минути гостите обсадиха вратата на домакините, само че по този начин и не стигнаха до прецизен удар.
С трите точки "Монтана " се изкачи на 10-а позиция със 17 точки, до момента в който противникът им остана на шеста позиция с 10 точки повече.
Източник: bulnews.bg