Монтана победи като гост Беласица (Петрич) с 2:1 в среща

...

Карачанаков донесе победа на Монтана над Беласица

Монтана победи като посетител Беласица (Петрич) с 2:1 в среща от 21-ия кръг на Втора футболна лига. Двубоят се игра в Симитли и беше дебют за новия старши треньор на Монтана Ангел Стойков.

Гостите поведоха с голове на Антон Карачанаков в 56-ата минута и в 69-ата от дузпа. Симеон Бояджиев беше прецизен за Беласица също от 11-метров углавен удар в 75-ата минута.

Тимът на Монтана игра след 29-ата минута с човек по-малко, откакто Димитър Пройчев получи втори жълт картон.
 Етър удари Марица и се приближи до водача

С 1:0

" Важни три точки за нас. Мисля, че изцяло го заслужихме. Направихме значими промени на почивката, които ни донесоха успеха. Радващо е, че успяхме да осъществяваме обстановките си ", сподели Стойков след мача.

След успеха Монтана се изкачи на пето място в класирането с 32 точки, колкото има и Беласица на шестата позиция.