Монтана победи Дея Спорт Бургас с 3:2 гейма (22:25, 25:22,

...

Монатана победи Дея Спорт в петсетова битка

Монтана победи Дея Спорт Бургас с 3:2 гейма (22:25, 25:22, 12:25, 26:24, 15:13) в мач от втория кръг на волейболното елитно шампионата.

Гостите поведоха в резултата в зала " Младост " след поврат в първия гейм. Домакините възобновиха равенството във втората част след мощен заключителен спринт.

Бургазлии си върнаха задатъка в дуела след доминация в третия гейм. Домакините още веднъж съумяха да изравнят, с цел да изпратят мача в тайбрек. Там равенството се резервира до резултат 11:11, само че домакините извадиха по-здрави нерви, с цел да се поздравят с успеха.

За най-полезен състезател в мача бе определен резервата Любослав Симеонов. Най-резултатен бе Николай Учиков с 26 точки.

Монтана заема втората позиция в класирането с актив от две победи. Дея Спорт се намиран а 4-ото място в подреждането с 1 триумф и 1 загуба.