Монтана победи Берое със 78:57 (20:16, 21:19, 24:12, 13:10) и

...

Монтана оглави еднолично класирането при дамите

Монтана победи Берое със 78:57 (20:16, 21:19, 24:12, 13:10) и оглави еднолично класирането в първата четворка на женското баскетболно състезание на България. Монтана е с 15 точки, а старозагорките са с 14.

Мачът беше равносилен през първата четвъртина, само че Монтана вкара пет следващи коша в нейния край и началото на втората за преднина от 28:16. Берое съумя да редуцира пасива си на две точки малко повече от минута преди сирената на първото полувреме, само че нова убийствена серия на домакините реши изхода от срещата. Всичко стартира с първия панер през второто полувреме - тройка на Даниела Петева, и приключи със серия от 12:3.

Петева беше най-резултатна за Монтана със 17 точки, към които добави седем асистенции и пет извоювани битки. Димана Георгиева записа други 15 пункта и завоюва девет битки, а Христина Иванова способства за успеха с 13 точки.

По 16 точки за Берое означиха Виолина Кочева и Теодора Динева.