Монтана не успя да завърши докрай последната си контрола в

...

Монтана прекрати последната си контрола в Турция заради спорни съдийски решения

" Монтана " не съумя да приключи до дъно последната си контрола в Турция, откакто противоречиви решения на основния арбитър изнервиха извънредно доста ситуацията.
Българският тим игра против " Бухара ", като двата отбора приключиха при резултат 2:3 в интерес на узбекистанците. Именно след последния гол обаче напрежението се нажежи.
Иначе първо Ахмедов вкара за " Бухара " в 18-ата минута, а през второто полувреме два бързи гола на Монтана обърнаха срещата. Идрисс Фудил направи 1:1 в 53-ата минута, а 2 минути по-късно Мехди Уамри с красива странична ножица направи обрата цялостен (55’). В 77-ата минута обаче ново противоречиво решение на рефера докара до това Купаев да стреля от директен свободен удар и да изравни. Както към този момент стана ясно, последният гол падна в 82-ата минута, когато прецизен бе Бигеонкулов. Двубоят бе излъчен онлайн по
Още в първите минути на дуела Андреас Васев напредна отдясно и подаде към Идрисс Фудил. Острието на " Монтана " излъга неприятелски играч, сътвори си кулоар за удар, само че опитът му се оказа прекомерно слаб и вратарят на съперника съумя да улови.
В идващите минути не се случи нищо кой знае какъв брой забавно. Така се стигна до 18-ата минута, когато при първата си по-сериозна обстановка Бухара съумя да открие. След несъсредоточени дейности на отбраната на монтанци и безредие в наказателното поле Ахмедов съумя да прокара топката в мрежата за 0:1.
В останалите минути до края на полувремето дуелът не бе изключително забавен, като най-вече борба имаше в средата на терена. Малко преди края на първата част Борислав Дамянов имаше прелестна опция, само че не съумя да нанесе задоволително мощен удар, с който да затрудни вратаря.
Близо 5 мин след началото на второто полувреме Тунгаров напредна добре отляво и навлезе към наказателното поле по аутлинията. В последния миг българският футболист подаде към Уамри, който стреля от близка отдалеченост, само че от прекомерно дребен ъгъл и топката излезе в навън.
Малко по-късно узбекистанците получиха правото да изпълнят дузпа, откакто Жуманкузев бе съборен в наказателното поле. Зад топката застана Ахмедов, който обаче стреля високо над напречната греда.
В 53-ата минута " Монтана " съумя да се върне в срещата. След центриране по земя отляво Идрисс Фудил съумя да засече от близка отдалеченост и без да сбърка вкара топката за 1:1.
Пропусната дузпа даде подтик в играта на " Монтана " и единствено няколко секунди по-късно Боби Дамянов получи прекрасен пас по въздух. Той се измъкна от отбраната, остана самичък против вратаря, пое на гърди, само че ударът му попадна право в обсега на Стошич. Стражът обаче не съумя да улови добре и по този начин офанзивата продължи. Последва центриране одясно, което откри Уамри. Алжирският нападател извърши атрактивна странична ножица и непосредствено от въздуха вкара топката в близкия ъгъл на вратата - 2:1.
Последваха минути, в които още веднъж нямаше доста забавни състояние. " Бухара " на няколко пъти провежда по-опасни дейности, които обаче не доведоха до нищо съществено. В 72-ата минута " Монтана " можеше да вкара и трети гол. Уамри подаде към Тунгаров, който бе оставен изцяло непокрит, самичък фронтално против вратаря. Стошич обаче сподели положителни рефлекси и съумя да избие в корнер.
в 77-ата минута узбекистанците получиха правото да извършват много противоречив директен свободен удар навръх границата на наказателното поле. Зад топката застана Купаев, който извърши по прелестен метод ситуацията и вкара топката тъкмо под гредата - 2:2.
В 82-ата минута основният арбитър от Естония свири нов противоречив фал в интерес на " Бухара ". Футболистите на " Монтана " незабавно отидоха да спорят с него, като не бяха съгласни с отсъждането му. Докато те си приказват със съдията обаче сътрудниците им от " Бухара " извършиха ситуацията си, изведоха футболист на чиста позиция и вкараха гол без да има сигнал от съдията. Това още повече изнерви футболистите и треньорите на " Монтана ", които нахлуха на терена, а по-късно желаеха и преустановяване на мача. Така дуелът не се доигра до края.

" Монтана " 2:3 " Бухара "

0:1 Ахмедов (18)
1:1 Идрисс Фудил (53)
2:1 Мехди Уамри (55)
2:2 Купаев (77)
2:3 Бигеонкулов (82)

Стартови сформира:
" Монтана ": 30. Димитър Илиев, 7. Андреас Васев, 3. Иван Михов (к), 13. Йордан Йорданов, 14. Димитър Буров, 15. Димитър Пройчев, 22. Стефан Каменов, 23. Антон Тунгаров, 11. Борислав Дамянов, 19. Владислав Цеков, 17. Индрисс Фудил;

" Бухара ": 13. Стошич, 2. Омахонов, 17. Убаседимоев, 3. Тошпулатов, 15. Жупобоев, 7. Азимов, 11. Станиславич, 14. Абдихамидов, 77. Жуманкузив, 88. Мемев, 22. Ахмедов.