"Монтана" не успя да победи "Струмска слава" (Радомир) на собствен

...

Монтана загуби още 2 точки по пътя към баража /снимки/

"Монтана " не съумя да победи "Струмска популярност " (Радомир) на личен терен и вярата за бараж и завръщане в елита още тозо сезон става все по-илюзорна.
Пред 250 фенове на стадион „ Огоста “ двата тима направиха постно 0:0.
Три съществени фигури в халфовата линия на домакините Йордан Йорданов, Владимир Айтов и Стефан Каменов не играха поради санкции. Това принуди старши треньора Антони Здравков да включи в групата двама гении от ДЮШ Ивелин Георгиев и Кристиян Вълков.
През първото полувреме играта се водеше най-вече в централната част на терена, без нито една рискова обстановка пред двете порти. В 24-та мин. Стефан Цонков засече с глава центриране от дясно на Борислав Дамянов, само че топката срещна тялото на Денислав Мицаков и излезе в корнер.
Двубоят бе малко по-интересен и динамичен след почивката, когато домакините постановиха превес и в 55-та мин. сътвориха първата действителна обстановка за гол. Владислав Цеков-Каската обаче се размина с топката на метри от голлинията, след точно центриране от ляво на Лиандро Мартис.
Четири минути по-късно Мехди Уамри бе оставен непокрит в пеналта, само че стреля едва и право в ръцете на вратаря Драгомир Петков. Монтанци последователно стегнаха обръча пред вратата на гостите и в 64-та мин. удар на Борислав Дамянов бе избавен от Петков. При една от редките си контраатаки Георги Янев изиска дузпа в 76-та мин., само че съдията Йото Гарабедов му подвигна жълт картон за симулация. До края на мача натискът на домакините продължо, само че по този начин и не даде резултат.

"Монтана " - "Струмска популярност " (Радомир) 0:0

"Монтана ": 12.Петър Л. Петров, 21.Александър Башлиев-кап., 33.Стефан Цонков, 14.Димитър Буров, 5.Даниел Стоянов, 2.Стоян Предев, 11.Борислав Дамянов (71-23.Айман Касими), 17.Идрисс Фудил, 20.Владислав Цеков (79-3.Иван Михов), 24.Мехди Уамри, 7.Лиандро Мартис (88-9.Румен Георгиев). Треньор: Антони Здравков.

"Струмска популярност ": 12.Драгомир Петков, 6.Димитър Петков, 77.Марио Дилчовски, 11.Денислав Мицаков, 22.Антон Тунгаров, 15.Богдан Костов, 33.Георги Господинов (69-88.Руси Чернаков), 8.Георги Янев, 7.Кристиян Слишков, 2.Борислав Николов-кап. (90+3-16.Чавдар Димитров), 20.Кристиян Китов (87-71.Томас Добрев). Треньор: Юрий Васев.

Главен арбитър: Йото Гарабедов.
Асистенти: Мартин Венев, Асен Крумов.

Жълти картони: Лиандро Мартис, Мехди Уамри, Стоян Предев (Монтана); Драгомир Петков, Богдан Костов, Георги Янев, Кристиян Китов (Струмска слава).

Стадион: „ Огоста”-250 фенове.
Източник: bulnews.bg