"Монтана" измъкна минимална победа с 2:1 на собствен терен срещу

...

Монтана продължава без загуба в първенството след обрат срещу Литекс /снимки/

"Монтана " измъкна минимална победа с 2:1 на личен терен против "Литекс " в първа среща от XIII-тия кръг на шампионата на Втора професионална лига. По този метод монтанци не престават да са единствения тим в групата без загуба от началото на сезона – 7 победи и 6 равни мача.
Двубоят на стадион „ Огоста” имаше две лица. През първото полувреме гостите от Ловеч преобладаваха и в 19-та мин. откриха резултата. Илиян Капитанов центрира от дясно и Георги Иванов с глава изпрати топката в мрежата. "Литекс " пропусна да удвои в 43-та мин., когато Добромир Бонев се отскубна от отбраната на "Монтана " и излезе очи в очи с вратаря Ивайло Василев, само че стражът на домакините избави.
След почивката монтанци натиснаха. В 52-та мин. Димитър Илиев изведе Сергей Георгиев в пеналта, само че ударът му мина високо над вратата. Три минути по-късно Николай Цветков-Демона с отдалечен шут изненада вратаря Петър Петров, само че топката срещна гредата. Логичното се случи в 66-та мин., когато най-ниският на терена Тони Тасев се разписа с глава след асистенция отдясно на Демона. Пълният поврат в мача стана факт в 71-та мин. Тогава Тони Тасев изпрати от фаул топка в наказателното поле, Йордан Йорданов я смъкна с глава на Атанас Илиев и голмайсторът на домакините с левачката не остави никакъв късмет на вратаря.

"Монтана " – "Литекс " (Ловеч) 2:1

"Монтана ": Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Владимир Айтов,Никола Гавов(46-Димитър Илиев), Сергей Георгиев (71-Димитър Георгиев)), Йордан Йорданов, Атанас Илиев, Николай Цветков (74-Владислав Мисяк), Тони Тасев.Треньор:Ферарио Спасов.
"Литекс ": Петър Петров, Иван Турицов, Пламен Николов-кап., Петко Ганев, Галин Минков, Джейхан Зайденов (73-Янков), Иван Иванов, Георги Иванов (87-Радослав Живков), Илиян Капитанов, Тонислав Йорданов, Добромир Бонев (75-Иван Митрев). Треньор: Живко Желев.

Голмайстори: 0:1 Георги Иванов (19), 1:1 Тони Тасев (66), 2:1 Атанас Илиев (71).

Главен арбитър: Владимир Вълков.
Асистенти: Йордан Петров, Николай Чакъров.

Жълти картони: Никола Гавов ( "Монтана "); Галин Минков, Джейхан Зайденов, Иван Иванов, Тонислав Йорданов ( "Литекс ").

Стадион: „ Огоста”-600 фенове.
Източник: bulnews.bg