"Монтана" и "Септември" (София) не успяха да се победят и

...

Монтана изпусна Септември/София/ и не успя да се доближи до лидерите

"Монтана " и "Септември " (София) не съумяха да се победят и приключиха при резултат 0:0 в мач от 18-ия кръг на Втора лига.
На стадион "Огост " домакините несъмнено има защо да съжаляват, защото сътвориха по-чистите положения и натискаха повече своя съперник. Въпреки че преди няколко дни монтанци играха 120 минути плюс дузпи против "Левски " (Крумовград) в мач от Купата на България, през днешния ден те бяха по-добрият отбор от своя противник, само че не съумяха да се приближат до водещите 4 тима.
Двубоят стартира равностойно, а първата забавна обстановка пристигна в 10-ата минута. Тогава Лиандро Мартис получи подаване на фланга и опита удар от дребен ъгъл, само че прати топката над напречната греда. 4 минути по-късно след осъществяване на тъч Владислав Цеков центрира и откри Айтов, който бе в наказателното поле. Футболистът с номер 10 на "Монтана " пусна кълбото към Александър Башлиев, който от междинна отдалеченост стреля, само че Николай Банков избави.
В идващите минути домакините се настаниха по-трайно в половината на "Септември " и натиснаха повече. В 23-ата минута Цеков стреля с глава след корнер, само че право в ръцете на вратаря. Столичани можеха безусловно от нищото да поведат в резултата, откакто "Монтана " подцени Александров, който съумя да отнеме топката, да напредне и да направи опит за прехвърлящ удар, само че безрезултатно.
В 31-ата минута Айкут Рамадан стреля с левия крайник от далечна отдалеченост, само че неопределено. Последваха две рискови положения за монтанци, при които само положителната интервенция на Банков остави резултата неизменен. В 41-ата минута Айтов бе изведен добре, подаде към Цеков, който бе на чиста позиция към точката за осъществяване на дузпа, само че още веднъж стражът на Септември избави удара му.
Второто полувреме стартира още веднъж с напън на домакините. В 52-ата минута Александър Башлиев се оказа на чиста позиция и стреля от въздуха, само че изкара в навън. В идващите минути "Монтана " продължи да натиска и несъмнено бе тимът, който е по-близо до гола. В 73-ата минута Фудил стреля от отдалеченост, само че неопределено.
5 миунти по-късно гостите получиха право да изпълнят директен свободен удар, а зад топката застана Асен Георгиев. Изпълнението му беше положително, само че за жалост на столичани мина над напречната греда. До края на срещата "Монтана " продължи да натиска, само че не съумя да сътвори изключително рисково състояние и по този начин трябваше да се помири с 0:0.
С това тъждество двата тима не трансформират позициите си в класирането, като "Септември " остава пети с 32 точки, а "Монтана " е на осмото място с 29.

"Монтана " 0:0 "Септември " /София/

Стартови сформира:
"Монтана ": 1. Ферди Мюмюнов, 21. Александър Башлиев, 3. Иван Михов, 14. Димитър Буров, 33. Стефан Цонков, 13. Йордан Йорданов, 7. Лиандро Мартис, 22. Стефан Каменов, 20. Владислав Цеков, 10. Владимир Айтов, 24. Мехди Уамри

"Септеври ": 1. Николай Банков, 22. Асен Георгиев, 20. Владислав Узунов, 7. Айкут Рамадан, 4. Иван Арсов, 23. Йоан Гаврилов, 19. Реди Каса, 16. Кристиян Пешов, 11. Мартин Ачков, 17. Симеон Александров, 14. Марио Илиевски
Източник: bulnews.bg