Монтана допусна първа домакинска загуба за сезона, след като бе

...

В мач с 2 червени картона Монтана падна от Дунав /снимки/

" Монтана " позволи първа домакинска загуба за сезона, откакто бе надигран с 1:0 от " Дунав " (Русе).
В последния миг един от голмайсторите на монтанци Филип Ежике отпадна от групата поради травма. Титулярният вратар Васил Симеонов пък изтърпява наказване от един мач поради насъбрани 5 жълти картона. Заменилият го Алексей Андреев си изкара обикновено червен картон и на неговото място под рамката зае 16-годишният Кристиян Георгиев.
Гостите също приключиха срещата с 10 души, откакто в растояние единствено на 60 секунди след почивката Мирослав Будинов си изкара два жълти и червен картон. Капитанът на русенци първо оспорва остро съдийско решение, а по-късно влезе жестоко в краката на Денис Динев.
Иначе двата тима изиграха извънредно слаб мач, в който липсваха чистите положения за гол.
Първото такова стана чак в 16-та мин., когато след многоходова композиция Ришард-Стивън Сила насочи топката към вратата, само че ударът му бе прекомерно лек и не затрудни вратаря Дамян Дамянов. Дест минути по-късно Стоян Предев напредна от дясно и откри в пеналта Рааел Лолала, само че някогашният нападател на " Монтана " стреля високо над вратата. След още шест вратарят Алексей Андреев бе изпъден с пряк червен картон за игра с ръка отвън наказателното поле, в обстановка, в която можеше и да не се намесва.
Гостите поведоха при първата си офанзива след почивката. След центриране от дясно вратарят и бранителите пред него не се ориентираха добре и не съумяха да изчистят топката, тя попадна у Лалола и той от близо я изпрати в мрежата. След изгонването на Бодуров домакините натиснаха, само че по този начин и не сътвориха чиста обстановка за гол.

" Монтана " - " Дунав " (Русе) 0:1

" Монтана ": Алексей Андреев, Богдан Костов, Денис Динев, Димитър Буров, Костадин Илиев, Франк Ландри (80-Антон Тунгаров), Борислав Дамянов (80-Ивайло Тодоров), Емил Янчев (60-Александър Тодоров), Владислав Цеков (32-Кристиян Георгиев), Стефан Каменов, Ришард Стивън Сила (60-Кевин Беманга). Треньор: Николай Митов.

" Дунав ": Дамян Дамянов, Илия Миланов (46-Симеон Вешев), Георги Иванов, Георги Вълчев, Стоян Предев, Джан Хасан, Калин Георгиев, Раел Лолала  (69-Денислав Минчев), Мирослав Будинов-кап., Иван Колев (90-Никола Тотев), Кристиян Господинов. Треньор: Мартин Костадинов.

Главен арбитър: Геро Писков.
Асистенти: Радослав Вутов, Иван Иванов.

Голмайстор: Раел Лолала(47).

Жълти картони: Денис Динев (Монтана); Стоян Предев, Джан Хасан, Мирослав Будинов, Денислав Минчев (Дунав)
Червени картони: Алексей Андреев (32-ра мин. Монтана); Мирослав Будинов (Дунав 55-та мин.).