Монтана 2003 записа победа в първия си изигран мач в

...

Монтана 2003 с категорична победа в Адриатическата лига

Монтана 2003 записа победа в първия си изигран мач в Адриатическата лига. Баскетболистките на Николай Господинов надиграха с 91:68 ЖКК Загреб от Хърватия.

В първия кръг Монтана записва служебна победа в група „ А “, откакто босненският Плей Оф (Сараево) се отхвърли преди началото на шампионата.

Двата състава започнаха равностойна конфликта в зала „ Младост “, само че до почивката домакините се откъснаха с 5 точки при 35:30. Баскетболистките от Загреб стартираха по-добре второто полувреме и съумяха да поведат след 40:39.

Последва мощна серия за Монтана 2003, който бързо си върна водачеството и поведе с 64:50 преди последните 10 минути. До края българският отбор контролираше дуела и справедливо завоюва с 91:68.

Моник Рийд бе в основата на триумфа, откакто записа 33 точки, овладя 17 битки, направи и 7 асистенции и 4 откраднати топки. Всички титулярни състезателки на Николай Господинов приключиха с двуцифрен актив, като с по 13 се регистрираха Борислава Денчева и Валерия Алексиева, 12 записа Габриела Николова. Лиа Милетич бе най-резултатна за Загреб със своите 33 точки.

На 26 октомври Монтана гостува в Подгорица на Будучност.