Монтана 2003 загуби от босненския Орлови със 79:80 (15:19, 13:16,

...

Монтана приключи участието си в Адриатическата лига по баскетбол за жени със загуба от Орлови

Монтана 2003 загуби от босненския Орлови със 79:80 (15:19, 13:16, 18:15, 22:18, 11:12) след продължение като посетител в Обиличево (Баня Лука) в последна в среща от Суперлигата на Адриатическата лига по баскетбол за дами.

Началото на срещата в Обиличево бе доста оспорвано, а домакините взеха 4 точки задатък след 10 минути игра при 19:15. Баскетболистките на Орлови държаха самодейността през втората четвърт и усилиха преднината си до 12 точки преди Монтана 2003 да успее да се приближи на 7 на почивката, когато изоставаше с 28:35.

Българският състав стартира по-уверено второто полувреме, съкрати дистанцията и поведе за 46:45. Тимът на Орлови обаче си върна водачеството за 50:46 преди четвъртия интервал. Последваха напрегнати минути, белязани от няколко обрата. Микаела Дамянова осъществя тройка при оставащи 26 секунди и донесе задатък от 68:66 за Монтана 2003, само че Сафия Лий бе точна за тъждество 68:68 в края на постоянните 40 минути.

Босненският отбор влезе по-концентрирано в спомагателните 5 минути и със серия от 8:1 точки поведе със 76:69. Последва поредност от 8 безответни точки за Монтана 2003, който отново излезе напред за 77:76 при оставащи 49 секунди от продължението. Отборът на Орлови обаче се съвзе и обърна до 80:79 в своя изгода, осигурявайки си присъединяване във Финалната четворка на надпреварата.

Тая Робинсън се отличи с 27 точки, 6 битки и 5 асистенции за Монтана 2003. Янина Тодорова осъществя 14 точки, 9 битки и 3 асистенции, а Тери Батъл приключи с 12 точки, 5 битки и 2 асистенции.

Александра Мужевич бе най-полезна за триумфа на Орлови с 38 точки, 12 битки и 6 асистенции, а Сафия Лий добави 19 точки и 8 битки.

Поражението бе второ следващо и общо осмо за тима, воден от старши треньора Преслав Пешев, във втория стадий и постави завършек на присъединяване на българския отбор в конкуренцията за сезон 2023/2024.

Така след три следващи участия във Финалната четворка на Адриатическата лига, Монтана 2003 не съумя да стигне до полуфиналите и завърши на шеста позиция в Суперлигата с актив 4-8. За топ 4 и мачовете за разпределението на медалите се класираха днешният противник на Монтана 2003 – Орлови (6-6), черногорският Будучност (11-1), словенският Цинкарна (11-1) и сръбският Слога (4-7). Финалната четворка ще се организира на 23 и 24 март в черногорската столица Подгорица.

Сега за Монтана 2003 следва домакинство на Рилски състезател на 9 март в дуел от българския шампионат при дамите.