Монтана 2003 загуби драматично с 65:68 (25:14, 12:24, 8:12, 20:18)

...

Монтана 2003 с драматична загуба в Адриатическата лига

Монтана 2003 загуби трагично с 65:68 (25:14, 12:24, 8:12, 20:18) при гостуването си против Атлет Целие в среща от груповата фаза на Адриатическата лига по баскетбол за дами.

Българският тим игра мощно и поведе с 23:10 тъкмо 1.47 минути преди края на първия интервал. Във вторите 10 минути от дуела словенките обърнаха развоя на събитията и се отдръпнаха с точка задатък на почивката - 38:37.

В завързаната трета четвърт още веднъж домакините бяха по-точни в стрелбата от отдалеченост и това им разреши да пернат в резултата с 5 точки - 50:45.

Финалният взлом на Монтана не донесе триумф и в последните 10 минути българките съумяха да понижат изоставането си единствено с две точки. По-малко от минута преди края Атлет Целие водеше с 66:63, само че несполучлива офанзива на гостенките ги лиши от опцията да доведат дуела до продължение.

Андреа Марич беше най-резултатна за победителките с 15 точки.

За Монтана 2003 Сара Бут и Христина Иванова се отличиха с по 14 точки. Даниела Петева добави още 12 точки.

Българският отбор заема второ място в класирането в група " Б " с 12 точки, до момента в който водачът Атлет Целие е с актив от 13 точки.