Монтана 2003 победи сръбския Дуга (Шабац) с 92:57 (15:7, 19:17,

...

Монтана 2003 с втори пореден успех в Адриатическата лига

Монтана 2003 победи сръбския Дуга (Шабац) с 92:57 (15:7, 19:17, 30:13, 28:20) като хазаин в мач от група В на постоянния сезон в Адриатическата лига по баскетбол за дами.

Успехът бе втори следващ за българския тим, който продължава с актив от пет победи и две загуби на второ място във краткотрайното класиране в групата. Тимът на Дуга позволи четвърто проваляне, като има и две победи на сметката си.

Домакините преобладаваха през целия мач, а най-голямата разлика доближи 37 точки.

В края на първото полувреме Монтана 2003 водеше с 34:24, а след добра трета четвърт българският състав се откъсна с 64:37.

Адисън Ричардс се отличи с „ дабъл-дабъл “ за триумфа, реализирайки 18 точки и 10 битки за Монтана 2003, а Катрин Бригс добави 14 точки, 6 битки и 4 асистенции.

До края на годината баскетболистките от Монтана имат планувано посещение на сръбския Слога Пожега в друга среща от Адриатическата лига на 13 декември.

Преди това, на 9 декември Монтана 2003 ще гостува на Шампион 2006 в София в среща от деветия кръг на вътрешното състезание на страната.

Българският тим към този момент си обезпечи място във втория стадий на Адриатическата лига - така наречен Суперлига, в която не престават първите четири състава от двете групи и стартира на 10 януари 2024 година.
Източник: novsport.com