Монтана 2003 победи със 77:74 (17:16, 17:20, 22:18, 21:20) у

...

Монтана надви драматично Рилски спортист

Монтана 2003 победи със 77:74 (17:16, 17:20, 22:18, 21:20) вкъщи Рилски състезател в среща от първия кръг на първата тройка в баскетболното състезание при дамите ни. Мачът мина през много обрати и държа в напрежение феновете до последния миг.В средата на втория интервал се стигна до 26:26, само че Рилски състезател се отдръпна на отмора с две точки задатък в резултата. Кош на Габриела Николова и серия от 5:0 направи резултата 46:44 в интерес на домакините в петата минута на третата четвърт на мача. Последва нова равностойна игра, само че Монтана 2003 имаше две точки задатък след 30 минути игра.
В последната част монтанки съумяха да създадат резултата 74:67 след панер на Борислава Денчева, а финалният взлом на Рилски състезател не съумя да обърне развоя на мача.
Най-резултатна за домакините стана Габриела Николова с 21 точки, а нейната съотборничка Александра Петрова добави още 16 точки. За гостуващия отбор с " трипъл-дабъл " се отличи Вероника Джикова, която приключи с 22 точки, 12 битки и 13 асистенции.
Източник: novsport.com