Монтана 2003 победи Рилски спортист с 69:62 (19:14, 24:12, 11:16,

...

Монтана 2003 се справи с Рилски спортист

Монтана 2003 победи Рилски състезател с 69:62 (19:14, 24:12, 11:16, 15:20) като посетител в Самоков в дуел от четвъртия кръг във Втори стадий, Първа тройка в шампионата на България по баскетбол за дами.

Успехът бе втори за водения от старши треньора Николай Господинов тим в тази фаза на шампионата, а Рилски състезател позволи трето проваляне.

Домакините започнаха по-добре дуела, а Монтана 2003 съумя да поведе с 13:12 по-малко от три минути преди края на първата четвърт. До почивката гостите преобладаваха и се отдръпнаха на отмора със 17 точки задатък при 43:26, който бе и най-голямата разлика. През второто полувреме баскетболистките на Рилски състезател последователно понижиха изоставането си, като след 30 минути игра резултатът бе 54:42. В последния интервал домакините се приближиха на 4 точки от съперника, само че Монтана 2003 не разреши поврат.

Американката Шерин Сътерланд приключи с „ дабъл-дабъл “ за гостите, реализирайки 25 точки и 16 битки. Анджелика Митрашинович се регистрира с 21 точки, 8 битки и 5 асистенции, а Габриела Николова добави 11 точки.

За състава от Самоков Радина Илиева бе най-резултатна с 23 точки, 3 битки и 5 асистенции, а Моника Борисова способства с 21 точки, 2 битки и 4 асистенции.

В идващия кръг, на 4 февруари за Рилски състезател следва посещение на Берое в Стара Загора, а Монтана 2003 ще одобри Берое на 25 февруари.

Преди това вицешампионките имат три мача в Адриатическата лига. На 1 февруари е мачът им с Войводина 021 в Сърбия, на 15 февруари следва ново посещение на Орлови в Босна и Херцеговина, а на 22 февруари Монтана 2003 ще посрещне Лалови.