Монтана 2003 победи Берое (Стара Загора) с 91:79 (22:15, 24:26,

...

Монтана 2003 спечели българското дерби в Адриатическата лига

Монтана 2003 победи Берое (Стара Загора) с 91:79 (22:15, 24:26, 22:20, 23:18) в българското дерби от Адриатическата лига по баскетбол за дами. За отбора на Стефан Михайлов това е четвърти триумф в пет мача. Тимът е водач в класирането с 9 точки, колкото има и Будучност (Черна гора). Старозагорки са на трета позиция с 8 точки и баланс 3-2. Утре двата тима ще се срещнат още веднъж в дербито на българското състезание от 18.00 часа.

Домакините водеха през всичките 40 минути, макар че на няколко пъти Берое беше покрай поврат.

Тимът от Стара Загора игра без трите си чужденки - Сара Бут, Матея Тавич и Анджела Делич, до момента в който за Монтана 2003 не се появиха Габриела Ангелова, Дебора Филипова и Евгения Нацкина.

За победителките мощен мач изигра Изабела Рамона, която се отличи с 29 точки, 10 битки и 9 асистенции. Снежана Алексич приключи с 21 точки, 8 битки и 7 асистенции, Димана Макариева с 16 точки и 7 битки, а Христина Иванова вкара 13 точки.

За Берое най-резултатна беше Теодора Динева с 19 точки. Жаклин Златанова записа 17 точки и 9 битки, а Карина Константинова означи 13 точки.
Снимки: Владимир Иванов, Sportal.bg