Монтана 2003 отстъпи пред Будучност със 79:88 (20:12, 14:21, 24:35,

...

Вицешампионът в Адриатическата лига Будучност прекъсна победната серия на Монтана

Монтана 2003 отстъпи пред Будучност със 79:88 (20:12, 14:21, 24:35, 21:20) като посетител в черногорската столица Подгорица в мач от в група „ Б “ от постоянния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за дами.

Българският тим прекъсна серията си от четири следващи победи и позволи втора загуба от шестте си изиграни мача. Монтана 2003 остава на второ място във краткотрайното класиране в групата, до момента в който вицешампионът от предишния сезон Будучност заема лидерската позиция с шест триумфа и без проваляне досега.

Гостите от Монтана започнаха решително дуела, отбелязвайки шест следващи точки в края на първата четвърт за задатък от 20:12, до момента в който домакините не съумяха да осъществят панер в границите на две минути. Будучност обаче съумя значително да навакса пасива си и се приближи до 21:23 за три минути игра във втората част. До почивката Монтана 2003 удържа преднина от една точка – 34:33, само че след паузата домакините усилиха оборотите и обърнаха до 68:58 преди финалните 10 минути. В последната четвърт баскетболистките на Будучност не изпуснаха водачеството, макар че Монтана 2003 се приближи на 4 точки – 79:83 при оставащи по-малко от 2 минути.

Катрин Бригс се отличи за българския тим с 29 точки, 12 битки и 4 асистенции, а Адисън Ричардс добави 24 точки и 14 битки. Тая Робинсън се включи със 17 точки, 8 битки и 6 асистенции.

За Будучност най-резултатна бе Зорана Радонич с 24 точки, 3 битки и 5 асистенции.

На 18 ноември за Монтана 2003 следва посещение на Академик Пловдив в дуел от българското състезание, а ще изиграе идващия си мач от Адриатическата лига на 29 ноември вкъщи против отбора на Бановичи от Босна и Херцеговина.