Монпелие победи Анже с 5:0 като домакин в двубой от

...

ОБЗОР: Монпелие вкара 5 на Анже

Монпелие победи Анже с 5:0 като хазаин в дуел от 26-ия кръг във френското футболно състезание.

С триумфа Монпелие събра 30 точки в актива си и излезе на 13-о място във краткотрайното класиране в Лига 1. За Анже провалянето бе трето следващо и отборът остава финален, 20-и в подреждането с 10 точки.

Уахби Хазри даде преднина на домакините още във втората минута на дуела, а в 25-ата Тежи Савание вкара от дузпа за 2:0 в интерес на Монпелие. В третата минута на добавеното време на първата част Фету Мауаса повиши на 3:0. Четвъртият гол за домакините още веднъж бе дело на Савание, който осъществя второто си попадение в дуела в 51-ата минута, а крайното 5:0 оформи Сепе Уахи в 73-ата.

Гостите от Анже играха с човек по-малко от 57-ата минута, когато втори жълт и надлежно червен картон получи Набил Бенталеб.

Реймс надигра Аячо с 1:0 като хазаин в друга среща от кръга и се изкачи на осма позиция в класирането с 40 точки все още. Аячо е в зоната на изпадащите, на 18-о място с 21 точки. Победният гол бе дело на Йенс-Люс Каюсте в петата минута на добавеното време на дуела. Брест записа победа като посетител на Страсбург с 1:0 след попадение на Франк Онора във втората минута на добавеното време на първото полувреме.

Така отборът на Брест прекъсна серията си от три следващи загуби и общо пет мача без победа в Лига 1, събирайки 23 точки на 15-о място в подреждането. Страсбург е 16-и с 22 точки в актива си.

Тулуза отстъпи като хазаин на Клермон с 0:1. Клермон спря поредност от шест мача без победа в Лига 1 и към този момент има 34 точки на 11-ото място във краткотрайното класиране. Тулуза, който позволи трето следващо проваляне, държи 12-ата позиция с 32 точки. Саиф-Един Хауи донесе триумфа на гостите с попадение в 76 минута.