Мониторингов орган казва, че свободата на печата в Америка е

...
Мониторингов орган казва, че свободата на печата в Америка е
Коментари Харесай

Свободата на печата в Америка отбеляза „драматично влошаване“ миналата година, казва пазач

Мониторингов орган споделя, че свободата на печата в Америка е намаляла внезапно през 2025 година, с повече убийства, арести и заплашване на медийни служащи

От ASTRID SUÁREZ Associated Press, 10 март 2026 година, 13:30 ч. Свободата на печата в Америка е претърпяла „ трагично “ утежняване “ през 2025 година, сподели районен наблюдаващ във вторник в оценка на изискванията за специалността в 23 страни в Западното полукълбо.

Асоциацията на междуамериканската преса, основана в Маями, или IAPA, разгласява годишен лист на свободата на словото, прочут като показателя на Чапултепек, от 2020 година насам. Той прави оценка по какъв начин се оправят Съединени американски щати, Канада и страните от Латинска Америка, когато става дума за отбрана на медиите свободи.

„ Това беше една от най-лошите години в района, с убийства, случайни арести и безотговорност “ за закононарушения, осъществени против публицисти, съобщи организацията в годишния си отчет.

Индексът за 2025 година класира Венецуела и Никарагуа като народи „ без независимост на словото “, до момента в който Еквадо...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР