Мониторингът на ЕК над България ще продължи поне още една

...
Мониторингът на ЕК над България ще продължи поне още една
Коментари Харесай

България под лупата на ЕК поне още една година


Мониторингът на Европейска комисия над България ще продължи най-малко още една година. Това заяви бТВ, базирайки се на към момента неогласеният офицално мониторингов отчет на Еврокомисията. Очаква се Европейска комисия да предсатви през днешния ден окончателния си отчет за анпредъка на страната ни в реформирането на правосъдната система и в бролбата с перстъпността.

Параграфът от документа, който демонстрира, че наблюдението ще продължи, гласи: „ Макар Комисията да не може да стигне до заключението, че което и да е от условията е изцяло изпълнено, остава опцията с продължаваща политическа воля за промяна България да извърши предписанията и по този начин да извърши упованията на Механизма за съдействие и инспекция в близко бъдеще. Комисията ще оцени напредъка още веднъж в края на 2018 г.”, съобщи бТВ, позовавйки се на свои източници от Брюксел.

През последните месеци държавното управление на няколко пъти заявява, че европейските водачи са подготвена да смъкват евронаблюдението. Такава подготвеност заявява и ръководителя на Европейска комисия Жан-Клод Юнкер. Той даже съобщи, че чака положителен отчет за страната ни.
Източник: 3e-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР