Монако записа трета поредна победа в Лига 1, след като

...

Монако с трета поредна победа

Монако записа трета поредна победа в Лига 1, откакто стигна до триумф с 3:0 при гостуването си на Реймс. След трудеи старт на сезона монегаските към този момент се изкачиха на пето място с 14 точки.

Мачът не предвещаваше подобен излаз първоначално, още повече, че Рубен Агилар от Монако се контузи. В 22-ата минута обаче Брадли Локо от Реймс бе изпъден с пряк червен картон, откакто задържа като финален в отбрана Емболо. Това бе петият червен картон за домакините от началото на сезона. Въпреки това първото полувреме приключи с нулево тъждество.

Веднага след почивката Аксел Дизази центрира, а Головин с глава откри за монегаските с първия си гол за сезона. Реймс продължи да се бори и Балогун бе покрай изравняването. В самия завършек на мача триумфът на Монако стана безапелационен с попадения на Такуми Минамино и Бен Йедер.

Снимки: Imago