Монако стана първият отбор, който намери място на 1/2-финала за

...

Комфортен успех прати Монако напред за Купата на Франция

Монако стана първият тим, който откри място на 1/2-финала за Купата на Франция. Монегаските победиха с 2:0 Амиен в конфликта сред двата отбора на "Луи II " от 1/4-финала. Орелиен Чуамени в 5-ата и Кевин Фоланд в 54-ата минута подпечатаха триумфа на своя отбор.

Мачът стартира чудесно за домакините, които вкараха ранен гол. В 5-ата минута, при едно центриране от корнер, топката не бе изчистена добре и попадна в Чуамени, който от точката на дузпата стреля във вратата за 1:0.

В 54-ата минута монегаските удвоиха преднината си. Мане Аклиуш подаде паралелно на голлинията за Кевин Фоланд, който от близко вкара за 2:0.

Така Монако без особени проблеми се класира напред в шампионата и чака да научи имената на останалите тимове, които ще доближат до 1/2-финалите. Другите три мача от 1/4-финалите ще се изиграят в сряда и четвъртък.