Монако се наложи над Клермон с 2:0 в мач от

...

ОБЗОР: Монако удари Клермон, Страсбург би Монпелие с 10 души

Монако се наложи над Клермон с 2:0 в мач от 22-рия кръг на френската Лига 1. Отборът от Княжеството изкова триумфа си още в първия четвърт час на мача. В третата минута Кайо Енрике центрира от директен свободен удар, а Гийермо Марипан се извиси над всички в дребното наказателно поле и вкара зрелищно попадение.

В 13-ата минута Александър Головин направи меко центриране в наказателното поле, където Бреел Емболо изпревари бранител на Клермон и с глава покази резултата на 2:0.

Монако продължи да е по-добрият тим и след половин час игра огромен пропуща направи Такуми Минамино. След почивката Грежон Киай от Клермон падна в наказателното поле на гостите, само че не бе отсъдена дузпа.

Една минута преди края на постоянното време Жим Алевина от домакините бе изведен очи в очи с вратаря, само че шутът му мина около левия дирек. Отборът на Монако остава на четвърто място в класирането, само че към този момент се приближи единствено на точка от третия Ланс, до момента в който Клермон остава на десета позиция.

Междувременно Страсбург завоюва доста значима победа над Монпелие с 2:0 във френската Лига 1. Успехът беше още по-впечатляващ, защото тимът от Елзас игра към един час с човек по-малко на терена, само че освен, че гостите не съумяха да създадат нищо за това време, а Страсбург даже удвои преднината си. Абибу Диало вкара и двата гола за Страсбург, като откри резултата в първата минута, а в последната на първата част удвои. Жан Аолу от домакините бе изпъден от терена в 33-ата минута поради жестоко нарушаване. Страсбург към този момент е на 17-о място в Лига 1, а Монпелие остава на 14-а позиция, само че е покрай дъното.

Нант също направи добра интервенция, като се наложи над Аячо в гостуването си с 2:0. Еван Бисан и Людовик Блас бяха точни за " канарчетата " след почивката, а сред двете попадение бе изпъден Исмаел Диало от Аячо, който задържа човек като финален в отбрана. Нант е на 13-о място в класирането.

Оксер и Реймс приключиха при нулево тъждество, което не оправя нещата на новака Оксер, заседнал на дъното. Домакините въпреки всичко стопираха серията си от 7 следващи загуби в шампионата. Реймс е с впечатляващите 14 срещи без загуба и е единствено на една от върха си, който е от далечната 1959 година.

Лориен и Анже също приключиха изненадващо 0:0. Това бе едвам 9 точка за отбора на Анже в шампионата, който е твърдо на последното място с минимални шансове за избавяне. Лориен дълго време бе в челото, само че се смъкна до седмото място поради някои прехвърляния през зимата и неуверената форма.