Монако се класира без особени трудности за 1/8-финала в турнира

...

Монако не срещна трудности за Купата на Франция

Монако се класира без особени компликации за 1/8-финала в шампионата за Купата на Франция. Тази вечер монегаските реализираха безапелационен триумф с 3:1 като посетител над Сан Приве Сан Илер и станаха последният отбор, който си обезпечи място на този стадий на конкуренцията.

Гостите взеха решение всичко още през първото полувреме. Балде Кейта осъществя първите два гола в мача в 11-ата и 28-ата минута, а Висам Бен Йедер направи резултата типичен в 36-ата минута.

През втората част домакините съумяха да създадат загубата си малко по-почетна. Карнежи Антоан се разписа в 82-ата минута, оформяйки крайното 1:3.

В последна сметка обаче Монако продължава напред в шампионата, като в идната фаза ще бъде хазаин на Сент Етиен.