Монако не спечели пети пореден мач в Лига 1, но

...

Фалкао измъкна Монако от тежка ситуация

Монако не завоюва пети следващ мач в Лига 1, само че измъкна скъпа точка при гостуването си на Рен в последна среща от 34-ия кръг. Радамел Фалкао вкара и двата гола за " монегаските ", които губеха с 0:2 още до 9-ата минута.

Рен завоюва Купата на Франция преди няколко дни след победа с дузпи на Пари Сен Жермен, само че в шампионата не се показва безапелационно и към този момент няма триумф в 7 мача.

Домакините стартираха мощно и поведоха още в 3-ата минута с гол на Адриен Хюну. Той беше прецизен след хубава флангова офанзива и центриране на далечната греда. Не след дълго Хюну се разписа още веднъж, този път с обмислен удар против излезлия да го пресрещне Сейду Си.

Монако не се огъна и още до почивката можеше да върне интригата. През второто полувреме гостите напълно преобладаваха и справедливо изравниха. Фалкао понижи в 69-ата минута, а в 75-ата се разписа от близко с глава за крайното 2:2.

Монако е на 16-о място в класирането с 33 точки, колкото има и 17-ият Амиен. Рен е 11-и с 44 точки.

В идващия кръг бретонци ще гостуват на Тулуза, а Монако ще е хазаин на Сент Етиен.