Молитва
Молитва
Не желая да реалокирам планини,
само че Господи, за религия ти се апелирам,
която безшумно в мене да роси,
да напоява разум, сърце и воля.
Че слаба е ръката ми, която
пред облика Ти вечер ме прекръства.
На дребни хора като мен им стига
пред огледалото умерено да се бръснат.
Да бъде гальовен пламъкът Ти. Бавно
животът ми до бяло да очиства,
да влезе слънцето във Твойта стая
и като книга Ти да ме разлистиш.
И дай ми, Боже, постоянно да помня
на самотата остарялата измама;
щом лампата изгасям, да зная,
че в тъмното със Теб сме двама.
И чудно ми е… Мисля си за края.
Дали и в пъкъла ще ме топли тази мисъл:
че чувал съм камбаните на парадайса,
че Господ в миналото ме е обичал?…
Ще пристигна ден и час, и Твоят огън
в средата клечицата тънка ще прекъсне.
Ще се търкулна като въгленче тогава
и добродушно ще опаря Твойте пръсти.
„ Молитва “, ария от албума „ ПредВЕРИЕ “, 2011 година
стихове: Пламен Сивов; музика:Красимир Първанов; осъществяване: Точка БГ
-----------------------------------------------------
„ Когато срещнеш по-висше и по-добро създание от теб самия не ти остава нищо друго, с изключение на да му се обясниш в обич “ бе споделила актрисата Лив Улман. Бог е обич и това е смисълът на християнството, както е видно и в песенната поезия, която звучи при нас в „ Изпята лирика “. Днес, на Великден имаме удоволствието да Ви предложим песни, възхваляващи Бога. Христос Воскресе! Бъдете здрави!
Не желая да реалокирам планини,
само че Господи, за религия ти се апелирам,
която безшумно в мене да роси,
да напоява разум, сърце и воля.
Че слаба е ръката ми, която
пред облика Ти вечер ме прекръства.
На дребни хора като мен им стига
пред огледалото умерено да се бръснат.
Да бъде гальовен пламъкът Ти. Бавно
животът ми до бяло да очиства,
да влезе слънцето във Твойта стая
и като книга Ти да ме разлистиш.
И дай ми, Боже, постоянно да помня
на самотата остарялата измама;
щом лампата изгасям, да зная,
че в тъмното със Теб сме двама.
И чудно ми е… Мисля си за края.
Дали и в пъкъла ще ме топли тази мисъл:
че чувал съм камбаните на парадайса,
че Господ в миналото ме е обичал?…
Ще пристигна ден и час, и Твоят огън
в средата клечицата тънка ще прекъсне.
Ще се търкулна като въгленче тогава
и добродушно ще опаря Твойте пръсти.
„ Молитва “, ария от албума „ ПредВЕРИЕ “, 2011 година
стихове: Пламен Сивов; музика:Красимир Първанов; осъществяване: Точка БГ
-----------------------------------------------------
„ Когато срещнеш по-висше и по-добро създание от теб самия не ти остава нищо друго, с изключение на да му се обясниш в обич “ бе споделила актрисата Лив Улман. Бог е обич и това е смисълът на християнството, както е видно и в песенната поезия, която звучи при нас в „ Изпята лирика “. Днес, на Великден имаме удоволствието да Ви предложим песни, възхваляващи Бога. Христос Воскресе! Бъдете здрави!
Източник: bnr.bg
КОМЕНТАРИ




