Молдова записа първо равенство в европейски квалификации от 2007 година

...

Молдова се спаси от домакинска загуба срещу Фарьорите с дузпа в края

Молдова записа първо тъждество в европейски квалификации от 2007 година насам, откакто приключи 1:1 с Фарьорските острови в дуел от група Е, игран в Кишинев. Гостите водеха в резултата три минути преди края, откакто взеха задатък в 27-ата минута с първия си прецизен удар. Олсен изведе Микелсен, който приключи невъзмутимо, останал очи в очи със стража на домакините, отбелязвайки първото си попадение с националната фланелка. В 40-ата минута Олсен пропусна да удвои, откакто ударът му бе избавен.

След почивката домакините играха много по-силно и пропуснаха няколко шанса, само че въпреки всичко се добраха до равенството след дузпа в 87-ата минута. Йон Николаеску осъществя безкомпромисно наказателния удар за 1:1.

В понеделник Молдова приема тима на Чехия, който през днешния ден победи с 3:1 Полша вкъщи.

Carlsberg " Домът на Феновете " е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето наличие и да участвате в нашите игри за страхотни награди.