Молдова победи като гост Латвия в мач от 5-ия кръг

...

Молдова сломи Латвия и се приближи до първото място

Молдова победи като посетител Латвия в мач от 5-ия кръг на Лига D, Група 1 с 2:1. С тази победа Молдова се приближи до Латвия в класирането, които към момента са окупирали върха с 12 точки след 5 мача. Молдова имат 10 точки.

През първото полувреме гостите се разписаха на два пъти, като Йоан-Калин Ревенко откри резултата в 26-та минута, а в 45-та минута Йон Николаеску удвои преднината на Молдова. Мачът надалеч не бе завършил, тъй като през второто полувреме домакините излязоха стимулирани да се върнат в мача пред родна аудитория.

Янис Икауниекс върна тима си в срещата, откакто се разписа във вратата на противника в 55-та минута. Силите им обаче не стигнаха за равнене на резултат или освен това.