Проф. Малинов: Борисов даде ясна формула за излизане от кризата
Според другия политолог – проф. Росен Стоянов, който също беше посетител в студиото, първо било тръгването с огромната кошница, постоянно по този начин се правело, с цел да може след това да се отстъпва. Вече имало леко почистване на терена, счита той. По думите му имало изясненост.
Според проф. Малинов Делян Пеевски изглеждал като водач на опозицията, изглеждало, че с него не може да приказва никой в Народното събрание, което не означавало заклеймяване на неговите гласоподаватели.
И Мирослав Севлиевски застъпи мнението, че стартира спорене, т.е. диалог, договаряния. Според него Борисов бил в сложна позиция. Един ден историците щели да кажат: по времето на Борисов нямаше почтени избори.
Проф. Малинов посочи, че няма законови спънки да се конституират парламентарните групи. Четирите обединения – ГЕРБ, ПП-ДБ, Българска социалистическа партия и Има Такъв Народ трябвало да се обединят към някои неща, да вземем за пример тезата на Има Такъв Народ за изчистване на изборните описи от така наречен мъртви души не бивало да бъде подминавана. „ Много сме покрай втората спъпка “, счита проф. Малинов.
Според проф. Стоянов разсъдъкът трябвало да бъде водеща стъпка. Имало цели групи от хора, които се чувствали изоставени.
Мирослав Севлиевски изясни, че Слави Трифонов в този момент трябвало да постави черешката на своя публичен труд, той имал отговорност към поколението.
„ Не е наложително ръководителят на Народното събрание да е длъжностен министър председател “, счита проф. Малинов.