Може би никога в кариерата си Фабио Капело е гледал

...

ЦСКА жесток към Фабио Капело – 8:0

Може би в никакъв случай в кариерата си Фабио Капело е гледал такива 90 минути!

ЦСКА направи на пух и прахуляк неговия „ Дзянсу “ (8:0) в Испания, където двата тима са на лагер. А Фернандо Каранга сподели още един път какъв брой скъп е за „ алените “. Бразилецът правеше всичко. Първо създаде нарушаване, от което Кирил Десподов виртуозно откри резултата. След това Каранга развинти като на „ носна кърпичка “ отбраната на „ Дзянсу “ и си обезпечи гол на празна врата. В края на първото полувреме централният нападател асистира на новото попълнение Роланд Алберг за третото попадение. За всичките 45 минути единствено един път китайците заплашиха вратаря Георги Китанов.

Треньорът на „ алените “ Стамен Белчев пусна като титуляри седем българи. Единственото ново попълнение измежду първите 11 беше Алберг. След почивката още веднъж ЦСКА бе стопанин на терена. И още веднъж бяха нужни 15-ина минути за гол. От дузпа за повторно се разписа Десподов. А след още 120 секунди този път с глава националът вкара петия гвоздей в сърцето на Капело. Черешката на тортата бяха последните пет минути. Тогава още три гола вкараха Радослав Живков, Стойчо Атанасов и Станислав Манолев за – 8:0.

До края на лагера в Испания тимът му ще срещне още московските „ Спартак “ и „ Локомотив “, както и китайския „ Тянжин “. В първия си мач на българска земя през годината ЦСКА завоюва с 2:0 против „ Вихрен “.
Източник: trud.bg