Моделът на управление на кризата с Covid-19  е изключително неадекватен

...
Моделът на управление на кризата с Covid-19  е изключително неадекватен
Коментари Харесай

Бивш здравен министър: Управлението на кризата с Covid-19 трябва да е на ниво вицепремиер

" Моделът на ръководство на рецесията с Covid-19  е извънредно несъответстващ и би трябвало да бъде заменен. Той би трябвало да бъде на по-високо равнище - не на равнище министър на опазването на здравето, а най-малко на равнище вицепремиер, тъй като той би могъл да координира области и да комбинира запаси, които един министър не би могъл ". Това сподели пред БНР някогашният министър на опазването на здравето доктор Илко Семерджиев.

Той акцентира, че рецесията има всевъзможни измерения - освен медицински:

" Тези, които вземат управническите решения, би трябвало да бъдат по-шарен екип от хора с разнообразни пълномощия, с цел да могат да излязат от тази порочна скица - решенията да са или чисто медицински, или чисто политически. Подобен черно-бял метод потвърди своята неприспособимост във времето.... В България явно няма управленци и заради тази причина ръководството на епидемията в страната е толкоз несъответстващо и по тази причина имаме толкоз висока смъртност ".

Мнението на бившия министър на опазването на здравето е, че здравната система и болничната система в България са единствените, които са подготвени и се оправят със дилемите си.

Д-р Семерджиев дефинира като свръхсмъртност данните от ноември за 4453 умряли от Covid-19: 

" Ние се намираме в положение на биологична война и когато приказваме за специалисти, дано не забравяме, че те не носят отговорност. отговорността я носят ръководещите ".

Няма по какъв начин страната ни да остане изолирана от Омикрон разновидността, безапелационен беше той.

По отношение на имунизацията той съобщи, че всеки има право на персонално мнение, само че то е субективно, а обективното мнение е това, което споделя науката:

" Отричането на науката е нещо, което мога да сравня единствено с тъмното Средновековие ".

Опашките пред пунктовете за имунизация демонстрират, че те са малко, което значи, че Министерството на здравеопазването освен не си прави работата, а приготвя идващ проблем, разяснява доктор Семерджиев и акцентира, че сега равнището на имунизация е доста ниско.
Източник: blagoevgrad24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР