Много ветровито е в цялата страна, след връх Ботев, най-силни

...
Много ветровито е в цялата страна, след връх Ботев, най-силни
Коментари Харесай

Опасно ветровито време днес и утре

Много прохладно е в цялата страна, след връх Ботев, най-силни са поривите на северозападният вятър за следващ ден в Пазарджик, със скорост 100 км/ч, както и в Сливен и Хасково – към 90 км/ч. Предупрежденията за доста мощен вятър остава в действие в цялата страна. В областите с код оранжево се чакат и пориви над 100 км/ч.

По-значителна ще се задържи облачността в следобедните часове над източната половина от страната и там ще има валежи от дъжд, на обособени места в Североизточна България - от дъжд и сняг. Максималните температури ще се намалят сензитивно и ще са сред 5° и 10°.

И през нощта повече облаци ще има над Източна България, където на обособени места ще превалява дъжд и сняг. Вятърът ще остане от северозапад, само че е бъде сдържан. Минималните температури на следващия ден ще бъдат сред минус 3° и 2°, оптималните - сред 6° и 11°. Облачността ще е променлива и на обособени места, основно в Източна България, ще превалява едва - дъжд и сняг. Вятърът още веднъж ще се усили и в областите с код жълто се чакат пориви до към 80 – 90 км/ч.

Много прохладно ще се задържи и в планините. Ще духа мощен, краткотрайно плевел северозападен вятър. Облачността ще е променлива и на обособени места едва ще превали сняг. Температурите в курортите ще останат под нулата.

В четвъртък вятърът ще отслабне, облачността ще намалее и минималните температури още ще се намалят, само че оптималните ще тръгнат нагоре. През идващите дни стоплянето ще продължи, само че още веднъж ще има превалявания.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР