Много страни по света постепенно застават на страната на Русия

...
Много страни по света постепенно застават на страната на Русия
Коментари Харесай

ЕС върви към забвение

Много страни по света последователно застават на страната на Русия в спора в Украйна, макар напътствията на Запада, съобщи Виктор Орбан  в обичайна си тирада пред унгарската общественост в Румъния в румънския град Бейле-Туснад.
" През последните две години настъпи завой на 180 градуса. Западът подреди на света да се изправи против Русия. Но в този момент сме на стадий, в който всички последователно застават на страната на Русия ", сподели унгарският министър председател.
Орбан уточни, че Руската федерация е подкрепяна от най-големите страни в света, в това число от Китай и Индия, както и от Иран. " Изненадващо е, че членът на НАТО Турция и мюсюлманският свят внезапно видяха в Русия сътрудник, а не зложелател ", добави той.
Виктор Орбан съобщи, че „ Европейският съюз върви към забвение и предизвести за задаващ се нов, азиатски международен ред “.

Карта на европейски газопроводи, преди всичко „ Северен поток 2 “. Показани са други тръбопроводи, водещи до Словакия, Унгария, България и Турция. Тръбопроводите имат стрелки от лявата страна, показващи пътя, по който вървят (от дясно на ляво). В речта си пред унгарската общественост в Румъния Орбан съобщи, че Съединени американски щати стоят зад детонациите през 2022 година, които тежко повредиха газопроводите „ Северен поток “, построени за транспорт на газ от Русия за Германия. Той назова детонациите „ терористичен акт, осъществен по явно напътствие на американците “ 
Унгария би трябвало до септември да позволи разногласието с Украйна за преноса на необработен нефт от главния си съветски снабдител, преди дефицитът на гориво да удари страната. Киев стегна глобите против компанията „ Лукойл “, забранявайки й да употребява украинската територия като директен маршрут за продукцията си. Това засегна тежко Унгария и Словакия, тъй като и двете страни, които получиха изключения от енергийните наказания на Европейски Съюз против Русия, са без изход на море
                                                                                                                                                  
„ Единственото, което Европа прави през днешния ден, е да следва абсолютно американската външна политика на Демократическата партия, даже с цената на самоизтребление. Европейски Съюз би трябвало да се откаже от идентичността си на политически план и да се трансформира в стопански и защитителен съюз. Настъпва смяна, която не е виждана от 500 години. Това, пред което сме изправени, е смяна на международния ред. Китай, Индия, Пакистан и Индонезия се трансформират в преобладаващ център на света. Всъщност ние, западняците, тласнахме и руснаците към този блок “, сподели Орбан.
Той съобщи още, че Съединени американски щати стоят зад взривяването на газопроводите „ Северен поток “,
построени за транспорт на газ от Русия за Германия. Той назова детонациите „ терористичен акт, осъществен по явно напътствие на американците “.
Премиерът на Унгария предизвести: „ Тръмп е пред портите. Той може да завоюва президентските избори в Съединени американски щати, което би основало обстановка, в която Европа ще би трябвало да понесе последствията от поддръжката си за войната в Украйна. Европейският съюз ще заплати цената на тази военна случка и това визира всички нас. Официалните представители на Брюксел ме подлагат на критика за мирната задача в Москва и Пекин, само че това беше християнска задача, а като християнин си задължен да преминеш към дейности... “
Орбан бе в Румъния и по друга причина – с цел да контракти предпроектни изследвания за високоскоростна железопътна връзка Будапеща-Букурещ, изключително значима за превоза в Централна Европа. Той разиска с румънския си сътрудник пълноправното присъединение на Букурещ  към Шенгенското пространство.
Унгария е изправена пред недостиг на горива,  в случай че Украйна не възобнови доставките на съветски нефт, сигнализира началникът на канцеларията на Орбан и упрекна Киев, че изнудва Унгария и Словакия - страните, които държат на мира и прекратяването на огъня в Украйна.
Доставките от " Лукойл " през петролопровода " Дружба " бяха прекратени този месец, откакто Киев наложи наказания на съветската компания. Но пратките на другите съветски снабдители не бяха наранени. От пресслужбата на словашкия министър председател обясниха, че различните доставки може да се окажат по-скъпи и механически непригодни за рафинерията в Словакия. По тази причина интернационалната организация Фич предизвести, че рафинериите в Словакия и Унгария са изправени пред сериозен кредитен риск.
Будапеща и Братислава упорстват Европейската комисия да се намеси без закъснение. Но Михайло Подоляк - консултант на украинския президент, отхвърли тези обвинявания и укори Унгария и Словакия, че „ държат не на мира и справедливостта, а на отстъпки към Русия... “
Източник: duma.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР