Много промененият отбор на Арсенал имаше късмета да напусне Холандия

...

Силно променено равенство между Арсенал и ПСВ Айндховен в двубоя на Шампионската лига

Много промененият тим на Арсенал имаше шанса да напусне Холандия с тъждество 1-1 в дуела на Шампионска лига против ПСВ Айндховен.

По един гол от двете страни на полувремето накара първите двама в група B да си поделят плячката, защото първият гол на Еди Нкетия в Шампионската лига беше анулиран от умното довеждане докрай на Йорбе Вертесен при тъждество.

Мениджърът Микел Артета сподели в навечерието на мача, че който и да съставлява Арсенал има „ обвързване “ да завоюва – само че неговите непознати XI бяха втори най-хубави през по-голямата част от вечерта.

На #UCL осминафиналите ✊ pic.twitter.com/Yhf7ZQEfDq

— Арсенал (@Arsenal) 12 декември 2023 година

Арсенал към този момент си беше обезпечил първото място в група B, като ПСВ беше сигурен, че ще се класира дружно с тях, а Артилеристите демонстрираха осем промени по отношение на петте промени, направени от домакините.

Въпреки измененията, Артета назначи двойката за първи избор на централен бранител...